بازی برای کودکان زیر 6 سال
با مهره‌ها و دانه‌های رنگی بازیهای مختلفی می‌شه انجام داد و کاردستی های زیادی می‌شه درست کرد. یکی از ساده ترین اونها بند کردن مهره ها یا رد کردن اونها از نخ و سیم هست. من داشتم برای کاری مهره های کریستال رنگی (درواقع این مهره‌ها پلاستیکی هستند اما چون تراش دارند بهشون مهره کریستالی می‌گن) رو از توی سیم رد می‌کردم که پارسا (پسر یک سال و هشت ماهه خواهرم) اونها رو دید و توجهش جلب شد. بعد از اینکه همه مهره ها رو ریخت زمین و پخش و پلا کرد و باز خودش همه رو پیدا کرد و توی ظرفشون ریخت٬ یک سیم برداشت و شروع کرد مثل من مهره‌ها رو از سیم رد کردن. این کار هم براش یک کم سخت بود و احتیاج به دقت داشت و هم جالب بود و یک تجربه جدید به حساب می‌اومد. اینکه مهره‌ها که تا حالا از هم جدا بودند٬ حالا همه به هم وصل می‌شدند براش اتفاق هیجان انگیزی بود.

برای این بازی می‌تونین از مروارید٬ دونه‌های تسبیح و هر چیز مشابهی استفاده کنین. بهتره برای بند کردن اونها برای بچه های کوچکتر (زیر ۳ سال) از سیم استفاده کنین نه نخ. چون رد کردن سیم از مهره‌ها راحت تره.

چون برداشتن مهره‌ها٬ پیدا کردن سوراخشون و رد کردن اونها از سیم یا نخ احتیاج به دقت داره٬ این بازی یک فعالیت خوب دست ورزی محسوب می‌شه که برای تقویت عضلات و دقت انگشتها و هماهنگی چشم و دست مفیده.

این بازی برای بچه های یک سال و نیم به بالا مناسبه و فکر می‌کنم حتی برای بچه‌های تا شش سال هم جالب باشه.

رامونا خانوم

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم دی ۱۳۸۶ساعت 10:7  توسط گروه بازی  |